Pripravimo bazen na zimo
S pripravo bazena na prezimovanje zaščitimo bazen pred poškodbami zmrzali in si olajšamo ponovni zagon bazena ob začetku nove kopalne sezone. Tako bazen zaščitimo pred polomljenimi cevmi, vgradnimi deli in školjko, izognemo pa se tudi zeleni vodi in različnim oblogam. V primeru, da ste se odločili pustiti bazen v zimskem času napolnjen z vodo, vam priporočamo, da se držite opisanih korakov in uporabljate izdelke za prezimovanje, s katerimi boste preprečili kopičenje oblog in nastanek alg.
Kako se lotimo priprave bazena?
Najbolje je, da se postopka prezimovanja bazena lotimo v drugi polovici oktobra ali v začetku novembra, oziroma, ko se temperatura vode giblje med 4 in 7°C. Najboljši način je, da bazen pokrijemo. S tem si prihranimo veliko dela s čiščenjem jesenskega listja. Preden bazen pokrijemo, je vredno nekaj časa nameniti pripravi bazenske vode. Do takrat jo vzdržujemo kot v kopalni sezoni le, da zmanjšamo uporabo dezinfekcijskih sredstev in čas filtriranja na 3 ure dnevno.
Priprava bazena po korakih:
- korak: Izmerite in uravnajte vrednost pH in dezinfektorja
- korak: Bazen očistite vsega listja, mrčesa in ostale umazanije.
- korak: Izključite avtomatski dotok vode, v kolikor ga imate.
- korak: Filter očistite s funkcijo "pranje filtra" in izpiranja cevi.
- korak: Nivo vode znižajte pod nivo povratnih usmernikov. Bodite pozorni tudi na razsvetljavo, v kolikor jo imate nameščeno, da voda ne sega do luči.
- korak: V predpisanih količinah vodi dodajte sredstvo za prezimovanje PURIPOOL SUPER in vključite filtrsko črpalko, da sredstvo enakomerno razporedi po bazenu . S tem bo ob koncu sezone bazenska voda zaščitena pred algami in ostalimi oblogami. Prav tako pa si s pomočjo tega sredstva olajšamo spomladansko čiščenje bazena. Uporablja se za prezimovanje zunanjih bazenov in s patentirano formulo zavira rast alg in preprečuje kopičenje oblog.
- korak: V strojnici iz električnega toka odklopite črpalko in filter. Velja tudi za črpalke vodnih atrakcij (masaže, slap, gejzir, biserna kopel,...).
- korak: Odprite vse bazenske ventile razen ventila talnega odtoka. Ventil talnega odtoka pustite sestavljen in zaprt, da voda iz bazena ne odteče v celoti.
- korak: Iz cevi filtra in vseh črpalk izpustite vso vodo s pomočjo zimskih ventilov. Le-te pustite čez zimo odprte in shranite čepke za drugo leto.
- korak: V kolikor ocevitve v strojnici ustvarjajo vodne žepe, razstavite ventile/cevi in izpustite vso vodo (velja za skimer, povratne šobe, sesalno šobo, masažne šobe, slap in druge atrakcije).
- korak: vse bazenske šobe in skimerje zaprite s pomočjo ZIMSKIH ZAŠČITNIH ČEPOV.
- korak: Če uporabljate toplotno črpalko, odprite tudi te ventile in izpraznite njene cevi.
- korak: Ko iz vseh elementov odteče voda, je priporočljivo, da v vodo vstavimo kompenzatorje ledu. Gre za plastično posodo z zrakom v zgornjem in peskom v spodnjem delu. Bistvo kompenzatorjev ledu je, da delno potopljeni nase prevzemajo pritisk ledu, da ta ne bi premočno pritiskal na bazenske stene in jih tako poškodoval. Kompenzatorji naj ležijo po površini vode ob dveh stranicah (ena dolga in ena kratka) ali diagonali bazena.
- korak: Ko smo pripravili bazensko vodo, je bazen pripravljen na pokrivanje z zimskim pregrinjalom. Da bi preprečili morebitne padce v bazen, je potrebno pregrinjalo dodobra napeti. Pregrinjalo bazen zaščiti pred zunanjim onesnaževanjem, z drobnimi odprtinami pa deževnici dopušča, da prehaja vanj. Prav tako preprečuje nastanek alg in mulja.
- korak: Po koncu zime, ko je led staljen, vodi dodamo enako količino sredstva za prezimovanje kot na začetku procesa prezimovanja.
Potrebujete našo pomoč?
V kolikor menite, da bi ob pripravi bazena na zimo potrebovali pomoč naših strokovnjakov, smo vam za naročila na voljo, od ponedeljka do petka med 8. in 16. uro, na telefonski številki 02/30 000 70 ali na elektronskem naslovu [email protected]. Veselimo se, da vam bomo lahko pomagali in se že vnaprej zahvaljujemo za vaše zaupanje!
Prijeten skok v zimske mesece vam želi
Ekipa Remax